Форма входа

    Категории раздела

    Мои статьи [6]

    Поиск

    Наш опрос

    Оцените мой сайт
    Всего ответов: 39

    Статистика


    Онлайн всего: 1
    Гостей: 1
    Пользователей: 0




    Четверг, 28.03.2024, 11:43
    Приветствую Вас Гость | RSS
    Объединение "Юридический союз"
    Главная | Регистрация | Вход
    Каталог статей


    Главная » Статьи » Мои статьи

    Аліменти

    Аліменти на дитину: право та обов’язок

     

    Батьки зобов’язані  утримувати дітей до їх повноліття. Діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним Конституція України ст. ст. 51, 52; Сімейний кодекс України ст. ст. 180, 181.

    За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
    Якщо батько ухиляється від утримання дитини, можна звернутися до суду і за рішенням суду  на утримання дитини присуджуються аліменти  в певній частині від доходу  батька або в твердій грошовій сумі.

    Якщо місце проживання батька невідоме, або від ухиляється від сплати аліментів, або не має можливості утримувати дитину, дитині призначається  тимчасова державна допомога.

    Позовна заява про стягнення аліментів на утримання  дитини (дітей) подається до місцевого суду за місцем проживання позивача (ст. 110 Цивільного-процесуального кодексу України).  В нашому випадку - за місцем проживання матері дітей.

    В позовній заяві обов’язково (ст. 119 Цивільного-процесуального кодексу України) вказується: найменування суду, до якого подається заява; ім’я позивача і відповідача, їх місце проживання;  зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;   зазначення доказів, що підтверджують обставини;  перелік документів, що додаються до заяви.  До позовної заяви про стягнення аліментів на утримання дітей  додаються  копії документів:  свідоцтва про шлюб; свідоцтва про народження дітей; довідка про місцеперебування відповідача (якщо воно відоме);  довідка про доходи батька та копія позовної заяви. Позовна заява подається в письмовій формі.

    Категория: Мои статьи | Добавил: Admin (20.01.2009)
    Просмотров: 904 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 5.0/1 |
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]

    Copyright MyCorp © 2024